Przerabianie pliku programu WORD na format PDF za pomocą CHROME 13

Chcemy wysłać komuś plik w formacie PDF, ale mamy go w formacie doc, docx. Musimy go przerobić, jednak nie mamy żadnego zainstalowanego programu. Z pomocą przychodzi przeglądarka internetowa Chrome 13 oraz Dokumenty Google.

Jak przerobić plik Worda na format PDF za pomocą Google Chrome (od wersji 13)?

Najpierw plik programu Word musimy odczytać za pomocą Dokumentów Google. W tym celu uruchamiamy naszą przeglądarkę Chrome i wpisujemy stronę www.google.pl. W górnej części przeglądarki odnajdujemy przycisk więcej, a po jego rozwinięciu odszukujemy Dokumenty.

UWAGA! Aby móc w pełni korzystać z Dokumentów Google, musimy posiadać oraz być zalogowani do konta Google.

Po otwarciu Dokumentów należy wgrać wordowski plik, który będziemy przerabiać na format pdf. W tym celu pliku klikamy na Upload -> Files.

Następnie odszukujemy na naszym dysku plik, który nas interesuje i w kolejnym okienku klikamy Start upload.

Po wykonaniu tej czynności, w momencie gdy plik zostanie zaimportowany, pojawi nam się odpowiedni komunikat: „(…) has been uploaded„, a w oknie głównym ukaże się nam nasz plik. Aby go otworzyć, wystarczy kliknąć w jego nazwę.

Otwarty plik ukaże nam się w nowej karcie. Teraz, aby przerobić plik na format PDF wystarczy wejść w Ustawienia Google Chrome -> Drukuj lub nacisnąć kombinację klawiszy CTRL +P.

W nowej karcie pojawi nam się Podgląd wydruku Google Chrome. Teraz, aby przerobić plik na format PDF wystarczy wybrać odpowiednie Urządzenie docelowe i kliknąć przycisk Drukuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *