Gmail – włączanie podglądu wiadomości

W standardowych ustawieniach Gmail, podgląd wiadomości jest wyłączony. Aby odczytać wiadomość, musimy wejść w nią do końca. Co zrobić, aby włączyć podgląd wiadomości w Gmail?

Przedstawione tutaj zostaną dwa sposoby uzyskania podglądu wiadomości.

Aby włączyć podgląd wiadomości, musimy zalogować się na naszego Gmail. Po zalogowaniu naciskamy przycisk Opcje, a następnie włączamy Laboratorium.

gmail, przejście do laboratorium

Pierwszy sposób

Wśród Dostępnych funkcji Laboratorium odnajdujemy funkcję Podgląd wiadomości i zaznaczamy opcję Włącz.

Jeszcze musimy zapisać nowe ustawienia (przycisk Zapisz zmiany znajduje się na samym dole strony). Po zapisaniu ustawień, gdy będziemy chcieli podglądnąć wiadomość w Gmail, wystarczy najechać na daną wiadomość kursorem i kliknąć prawym przyciskiem  myszki.

Drugi sposób

Wśród Dostępnych funkcji Laboratorium odnajdujemy funkcję Okienko podglądu i zaznaczamy Włącz.

Następnie przyciskiem znajdującym się na samym dole strony Zapisz zmiany zatwierdzamy wykonaną operację.

W kolejnym kroku przechodzimy do naszej wiadomości (np. do Odebranych). Po prawej stronie ekranu odnajdujemy przycisk Przełącz tryb podziału okienka.

Po wyborze trybu, okno zostanie podzielone, a my w momencie kliknięcia lewym przyciskiem myszki na wiadomość, uzyskamy jej podgląd (rysunek poniżej przedstawia tryb pionowy okienka podglądu).

2 myśli nt. „Gmail – włączanie podglądu wiadomości

  1. mackok Autor wpisu

    Należy kliknąć w trybik w prawym górnym rogu, a następnie wybrać „ustawienia”. Gdzieś u góry powinny być zakładki (niebieskie linki) i tam powinno być „laboratorium”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *